February 1, 2023
Portali Shprehja

Kupa, shorti sjell derbin e madh të Madridit

Në selinë e Federatës së Futbollit të Spanjës, është hedhur shorti për sfidat e çerekfinales të Kupës së Spanjës.  Në qendër të vëmendjes do të jetë dueli në Madrid, ku skuadra e Realit do të sfidojë Atletikon e Siego Simeones. Sfida do ët zhvillohet në stadiumin “Bernabeu”. Ndërkohë Barcelona do të luajë në terrenin vendas përball skuadrës së Real Sosiedatit, ndërsa në takimet e tjera, Osasuna mirëpret Seviljën. Një sfidë e zjarrtë do të jetë ajo mes Valencia-s dhe Atletiko Bilbao-s. Ndeshjet e çerekfinales në Kupën e Spanjës, do të zhvillohen nga 24 e deri më 26 janar.

.

Të Ngjajshme

Netanyahu: Prioritet i Izraelit, normalizimi i lidhjeve me vendet arabe përpara paqes me palestinezët

Boshkov: Infrastruktura e fqinjëve shumë më e mirë se e jona

Vuçiç: Nuk ka afat për miratimin e planit për Kosovën

Leave a Comment