June 23, 2021
Portali Shprehja

Kur Ismet Bogujevci e Nexhmije Pagarusha këndonin bashkë këngën ‘Njëri tjetrin duam shumë’

Ismet Bogujevci, këngëtari i njohur i muzikës popullore shqipe, sot ka dhënë lamtumirën e fundit, por zëri i tij do të vazhdojë të kumbojë përherë në veshët e atyre që e deshën muzikën e tij. Disa nga krijimet e tij si: ”Martesa”, “Një lulishte”, “Kënga e Jemenit”dhe “Sillma erën e malit”, ende vazhdojnë të dëgjohen […]

.

Të Ngjajshme

Motin e nxehtë Sabriu dhe Nera e kalojnë në këtë vend

admin

Nuk e dinim! Naim Abazi me aftësi në zhonglimin e topit

admin

Momenti kur Ledri ia prishi ditëlindjen Sarës

admin

Leave a Comment