June 27, 2022
Portali Shprehja

“Kurthi” për rusët, ushtarët ukrainas vendosin mina antitank

Luftime të ashpra po zhvillohen në lindje të Ukrainës, pasi beteja është zhvendosur atje.

Tact Watches

Në imazhe e fundit të publikuara, trupat ukrainase shihen duke vendosur mina antitank përgjatë një rruge përmes një pylli në rajonin e Donetsk.

Betejat për Luhansk dhe Donetsk, të njohura kolektivisht si Donbas, janë fokusi kryesor i forcave ruse për momentin.

.

Të Ngjajshme

Çfarë dimë deri tani për fisin më të izoluar në botë?

Ikja e të rinjve boshatis tregun e Kumanovës

admin

Trump për abortin: “Gjykata e Lartë shpall fitoren e jetës”

Leave a Comment