February 1, 2023
Portali Shprehja

Kurti e Rama flasin në Davos për ‘dialogun në Ballkan’, Vuçiq nuk merr pjesë

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka njoftuar për një takim të udhëheqësve të Ballkanit Perëndimor në Davos të Zvicrës në margjinat e Forumit Ekonomik Botëror.

Pjesë e takimit ishte edhe kryeministri Albin Kurti, si dhe liderë tjerë të rajonit, raporton Gazeta Express.

Rama tha se temë bashkëbisedimi ishte “Dialogu në Ballkanin Perëndimor”. Por, në tavolinën ku u fol për dialog nuk ishte prezent presidenti serb Aleksandar Vuçiq.

Të Ngjajshme

Përfundon takimi në Ambasadë, Jeff Hovenier del me deklaratë

admin

Ish-pjesëtari i Wagnerit rus: Ata që refuzonin të luftonin pushkatoheshin, Prigozhin është djall

admin

Një rrugë e Prishtinës të mbajë emrin e Joe DioGuardit

admin

Leave a Comment