October 1, 2023
Portali Shprehja

Kurti: Lajçak duhet të jap llogari

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka kritikuar rolin e emisarit special të Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Kurti tha se Lajçak po ia mban anën Serbisë.

Ai theksoi se lidhur me punën e tij ai duhet t’i jap llogari institucioneve të BE-së.

“Emisari Evropian Lajçak natyrisht se nuk me jep llogari mua si kryeministër. Ai u jep llogari Komisionit Evropian, Këshillit Evropian dhe Parlamentit Evropian. Ajo se çka kam thënë në veçanti kohëve të fundit, është më se e mjaftueshme për këtë llogaridhënie”, tha Kurti.

Këto komente kreu i qeverisë së Kosovësi bëri gjatë konferencës për media ku dha informacione rreth takimit të fundit të Bruksel.

.

Të Ngjajshme

Mbyllen edhe 10 markete që nuk kanë zbritur çmimet!

admin

AUV: Ushqimi që importohet në RMV – i sigurtë!

admin

Zjarr në një klub nate në Spanjë, të paktën 9 të vdekur

Leave a Comment