November 26, 2022
Portali Shprehja

Kush tha që Zuckerberg po tërhiqet nga kompania e tij!

Zëdhënësi i Meta Platforms Inc, Andy Stone tha në një postim në Twitter të martën se një raport mbi dorëheqjen e Shefit Ekzekutiv, Mark Zuckerberg vitin e ardhshëm ishte i rremë.

Faqja e lajmeve The Leak raportoi se Zuckerberg do të jep dorëheqje në vitin 2023, duke cituar një burim të brendshëm të paidentifikuar. Raporti shkurtimisht rriti aksionet e kompanisë deri në 1 për qind, transmeton Telegrafi.

Meta, është kompania mëmë që zotëron rrjetet sociale sikurse Facebook, Instagram dhe WhatsaApp.

CEO i Meta-s, Zuckerberg ka humbur përgjatë vitit 100 miliardë dollarë nga pasuria e tij, derisa kompania bëhet gati për Metaverse.

.

Të Ngjajshme

KATAR/ Shpërthen zjarri pranë stadiumit ku do të luhet Argjentinë-Meksikë

Policia serbe largon migrantët nga rreziku pas të shtënave në kufi me Hungarinë

7 kombinime ushqimesh që s’duhet t’i vendosni kurrë pranë njëri-tjetrit

Leave a Comment