November 29, 2021
Portali Shprehja

Kuvendi i Kosovës miratoi buxhetin për vitin 2022

Me 65 vota PER, asnjë abstenim dhe asnjë votë kundër, sonte u miratua në lexim të parë projekt buxheti i Republikës së Kosovës për vitin 2022 në vlerën prej 2, 7 miliardë Euro!
Ky është buxheti më i madh i miratuar ndonjëherë në Republikën e Kosovës!

Të Ngjajshme

Blinken uron 109-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë: Krenarë që ju quajmë aleatë

admin

Kuvendi Ndërkombëtar i Studimeve Albanologjike në Tiranë, tuboi albanologët më të njohur nga vendi dhe bota

admin

Aliu: Po punojmë që bashkimi me Shqipërinë të ndodhë në mënyrë të natyrshme

admin

Leave a Comment