November 27, 2020
Portali Shprehja

Kuvendi miratoi formimin e trupave punues

Kuvendi miratoi formimin e trupave punues. Votimi u bë me konsensus me opozitën. Para votimit deputetet kishin dilema juridike për propozim vendimin, por kreu i Kuvendit i shpjegoi procedurat parlamentare në bazë të Rregullores. Pas formimit te trupave punues pritet konfirmimi i mandatit te deputetes qe duhet te vij ne vend te Jagoda Shahpaskës.

Të Ngjajshme

Bastisje në Kondovë dhe në Shkup, policia arreston dy persona

admin

“27 Prilli”, Zaev: Veljanoski i manipuluar nga Gruevski

admin

Trotuaret e bllokuara në Tetovë, filloristët të rrezikuar në trafik

admin

Leave a Comment