May 17, 2021
Portali Shprehja

Kuvendi nis procedurën për shkarkimin e Metës – Iliria News Agency

Kuvendi nisi sot procedurat për të kërkuar shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Pas njoftimit të seancës mbi kërkesën e grupit parlamentar të PS, ditën e nesërme pritet që Komisioni i Ligjeve të miratojë përbërjen e Komisionit Hetimor përmes të cilit do të kërkohet shkarkimi i Presidentit Meta.

Për miratimin këtij Komisioni Hetimor nuk do të humbet kohë dhe ai pritet të miratohet brenda kësaj jave, në seancën e ditës së premte. Këtë procedurë, kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla e cilësoi si një përpjekje të maxhorancës socialiste për të gjetur një president mbi palët dhe jo kapje të këtij institucioni.

Të Ngjajshme

Izraeli bombardon një qendër shëndetësore në Gaza – Iliria News Agency

admin

Muharrem Salihu largohet nga KK i Medvegjës, postin ia lë Bajram Mustafës – Iliria News Agency

admin

Stërvitja sjell rritje ekonomike (VIDEO) – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment