December 8, 2022
Portali Shprehja

​Ky është lojtari të cilit Mourinho ia kërkoi urgjentisht largimin nga Roma

Rick Karsdorp është lojtari për të cilin Jose Mourinho shpërtheu pas barazimit me Sassuolon duke e quajtur “të padisiplinuar” dhe duke ia kërkuar largimin nga skuadra.

Mourinho fajësoi një lojtar të Romës për qëndrimin e tij jo të mirë në barazimin 1-1 në stadiumin Mapei të mërkurën.

Edhe pse ai nuk e shpalosi drejtpërdrejt emrin e lojtarit, mediat italiane besojnë se portugezi iu referua Karsdorpit.

Mediat italiane identifikojnë tre arsye pse José Mourinho u zemërua me Rick Karsdorp dhe konfirmojnë se trajneri portugez nuk ka qenë i kënaqur me mbrojtësin e tij për një kohë të gjatë.

E para ishte kur Karsdorp ishte gati të zëvendësonte Zeki Celik në pjesën e dytë. Sipas raportimeve, mbrojtësi holandez vonoi hyrjen e tij në fushë, duke u marrë shumë kohë për të arritur në vijën e fushës dhe për të veshur fanellën për të luajtur, përcjellë KosovaPress.

Mourinho gjithashtu vuri në dukje se 27-vjeçari nuk u bashkua me shokët e tij për të festuar golin e të Tammy Abraham dhe, në vend të kësaj, ai foli me Bryan Cristante, duke fajësuar gjoja shokun e tij që nuk ia pasoi topin.

E fundit, por jo më pak e rëndësishme, qëndrimi i tij i dobët në mbrojtje i lejoi Armand Laurienté të sprintonte në krahun e majtë dhe të jepte asistimin për golin e barazimit të shënuar nga Andrea Pinamonti.

.

Të Ngjajshme

Stojanovski: Buxheti 2023 nuk iu përgjigjet nevojave të qytetarëve

Katër të lënduar në një aksident trafiku në autostradën Shkup-Tetovë

admin

Pollozhani: Buxheti është peng i politikave ekonomike, mungon plani “B”

Leave a Comment