January 30, 2023
Portali Shprehja

Lajçaku u takua me Kurtin. Ja për çfarë u morën vesh

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajcak, e ka takuar në mbrëmjen e së mërkurës Kryeministrin Albin Kurti dhe zëvendësin e tij, Besnik Bislimin.

Takimin që, kësaj radhe, duket të jetë realizuar në orët e vona në një nga restorantet e vendit, Lajcak e përshkruan si të hapur dhe të qartë.

U ktheva në Kosovë për diskutimet e sinqerta, të hapura dhe intensive me Kryeministrin Albin Kurti dhe zv.kryeministrin Besnik Bislimi për hapat e mëtutjeshëm drejt normalizimit të raporteve me Serbinë. Po ashtu, u pajtuam që të gjitha marrëveshjet e arritura më parë në Dialog, duhet të zbatohen plotësisht”, ka shkruar Lajcak.(INA)

Të Ngjajshme

Tre ministra nga LVV të ftuar në takimin e ambasadës së SHBA-ve, në fokus Asociacioni

admin

Erdogani thotë se Turqia mund ta pranojë Finlandën në NATO, por ta bllokojë Suedinë

admin

Rrëzohet avioni i forcave ajrore greke, nuk dihet fati i pilotëve

admin

Leave a Comment