November 27, 2020
Portali Shprehja

LAJM HISTORIK TE ATALANTA: Vjen “ok” nga UEFA

Tani është zyrtare: Stadiumi Gewiss do të presë ndeshjet e ardhshme në shtëpi të Atalanta në Ligën e Kampionëve 2020-2021. Pranimi përfundimtar u dha nga Uefa këtë pasdite.

Një rezultat i pabesueshëm, mbase i pamendueshëm edhe vetëm disa vite më parë. Atalanta përfshihet në Grupin D së bashku me anglezët e Liverpool, hollandezët e Ajax dhe danezët e Midtjylland.

Stadiumi Gewiss do të bëjë debutimin e tij zyrtar historik në Uefa Champions League në 27 Tetor për ndeshjen Atalanta-Ajax.

Më 3 nëntor, Liverpool do të luajë në Bergamo. Midtjylland do të mbyllë ndeshjet në shtëpi të Atalanta në Grupin D në 1 Dhjetor.

Stadiumi Gewiss, një stadium i Champions League!

.

Të Ngjajshme

Video: Tottenham argëtohet ndaj Ludogoretsit, Napoli e nis me fitore në stadiumin “Maradona”

admin

Europa League: Roma kalon me lehtësi Cluj-in dhe kualifikohet në 1/16-at

admin

Maradona, zbulohet letra e çuditshme: Pas vdekjes time dua të më…

admin

Leave a Comment