January 31, 2023
Portali Shprehja

Lajme të mira për Juven, Di Maria gati për sfidën me Napolin

Fituesi i Kupës së Botës, Anhel Di Maria nuk mori pjesë në fitoren e Juventusit ndaj Kremonese, por së shpejti mund të kthehet në fushë për ‘Zonjën e Vjetër’.

Anësori argjentinas u përjashtua nga ajo përballje për shkak të një dëmtimi të lehtë në kyçin e këmbës, duke vazhduar tendencën e tij fatkeqe të përjashtimit nga ndeshjet e ‘Bianconerëve’ për shkak të problemeve fizike.

Siç raportohet nga ‘Tuttosport’, Juventus shpreson të rikuperojë Di Marian në kohë për ndeshjen e tyre të ardhshme me Udinezen. Anësori argjentinas mund të zbresë nga pankina në përplasje, duke i dhënë disa minuta në këmbë përpara ndeshjes kyçe me Napolin.

34 vjeçari dëshmoi klasin dhe cilësinë e tij në Kupën e Botës në Katar dhe ‘Bianconerët’ janë të etur për ta parë lojtarin në më të mirën e tij në gjysmën e dytë të këtij sezoni.

.

Të Ngjajshme

Rrëzohet helikopteri në Itali, humb jetën piloti 45-vjeçar

Ahmeti: Vetingu të përfshijë edhe personat që shpifin

admin

Lista Serbe: Asociacioni duhet të ketë kompetenca ekzekutive

Leave a Comment