September 26, 2022
Portali Shprehja

LAJMI I FUNDIT | Cristiano Ronaldo refuzon 242 mln euro!

Pavarësisht dëshirës së Cristiano Ronaldos për t’u larguar nga Manchester United gjatë seancës së fundit të merkatos, fenomeni portugez do t’i kishte thënë jo një propozimi faraonik që i erdhi nga Arabia Saudite.

Sipas raportimeve të CNN, në fakt, Al-Hilal i ka ofruar ish-futbollistit te Juventusit një marrëveshje me vlerë 242 milionë euro për dy sezonet e ardhshme. CR7, megjithatë, do ta kishte refuzuar këtë mundësi.

Oferta e vetme konkrete ishte nga kampionët saudit Al Hilal, megjithëse rivalët Al Nassr u tha se ishin gjithashtu ne gare. Ndërsa një lëvizje në Lindjen e Mesme nuk i pëlqente ish-lojtarit të Real Madridit në atë kohë, klubet atje vazhdojnë të monitorojnë situatën e tij.

Dhe ata kanë burimet për të ardhur me një ofertë të madhe ose në janar ose verën e ardhshme për të parë nëse mund ta kthejnë mendjen e Ronaldos. Ai është nën kontratë në Old Trafford për pjesën tjetër të sezonit, ndërsa klubi ka një opsion për ta zgjatur atë me 12 muaj.

Ronaldo ka filluar vetëm një nga gjashtë ndeshjet e para të United në Prem këtë sezon dhe ishte nën nivelin kur pati një shans kundër Real Sociedad javën e kaluar. Superylli portugez sigurisht që nuk po e shijon jetën në United aq shumë sa Christian Eriksen.

Danezi thotë se kalimi i tij në Old Trafford ishte “shëlbimi” i tij pas arrestit kardiak vitin e kaluar. Eriksen tha: “Është një nga klubet më të mëdha në botë. Ishte një shëlbim pas asaj që kishte ndodhur – si të provoje se mund të marrësh një ofertë nga United.t

.

Të Ngjajshme

NATIONS | Italia hesht Budapestin dhe shkon në “final four”. Gjermania dhe Anglia, 6 gola dhe paqe (PAMJET)

admin

Konfirmohet prognoza e dhimbshme! Interi humbet “asin” e ekipit në muajin më të ngjeshur

admin

E BUJSHME | Kërkesa e ekzagjeruar e futbollistëve argjentinas drejtuar klubeve përkatëse përpara Botërorit!

admin

Leave a Comment