January 23, 2022
Portali Shprehja

LAJMI I FUNDIT: Mijallkov mbetet në paraburgim

Këshilli penal i Gjykatës Themelore Penale sonte ka sjell vendim që Sasho Mijallkovit t’i shqiptohen edhe 30 ditë paraburgim, për rastin e njohur në publik “Parcelat në Vodno”.

Këshilli e ka pranuar propozimin e prokurorit publik të Prokurorisë Publike Themelore për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit, i cili pasdite parashtroi propozim, pasi paraprakisht Gjykata e Apelit në Shkup e pranoi ankesën e Mijallkovit dhe garancinë mbi 11 milionë eurosh, pas çfarë solli vendim që t’i shqiptohet masë e kujdesit, transmeton TV21.

Tact Watches

Në kumtesën e Gjykatës penale thuhet se Këshilli konsideron se janë plotësuar kushtet e nenit 165, përkatësisht se ekziston rreziku nga arratia./TV21

Të Ngjajshme

Regjistrohen 1.424 raste të reja me virus

admin

Çmimet e larta të rrymës rrezikojnë ekonominë e qytetit në Kumanovë

admin

Ministrja e mbrojtjes e Maqedonisë kundër Rusisë, në mbrojtje të Ukrainës

admin

Leave a Comment