September 18, 2020
Portali Shprehja

Lamborghini i ri vihet në lëvizje, i “verbëron” të tjerët me shkëlqimin e tij

Ai u publikua për herë të parë kohëve të fundit, për të cilin thuhet se arrin të prodhojë 819 kuaj-fuqi falë motorit elektrik hibrid, shkruan CarBuzz, transmeton lajmi.net.

Fillimisht u publikuan fotografitë e makinës nga shtypi, por rezulton se Sian Roadster duket po aq spektakolar në botën reale.

Falë Autogespot në Instagram, mund të shihen pamjet e para të Lambo-s në rrugë, së bashku me një video të shkurtër.

Me ndihmën e një motori elektronik 48 volt, Sian Roadster do ta bëjë atë të arrijë 0-100 km në orë për 2.9 sekonda dhe do të arrijë një shpejtësi maksimale prej 350 km në orë. /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

iPhone lëshon një tipar të ri

admin

Çdo gjë që ju duhet të dini për iPhone12

admin

Vdes në moshën 94-vjeçare babai i miliarderit Bill Gates

admin

Leave a Comment