December 1, 2020
Portali Shprehja

Lamborghini Urus me një pamje krejtësisht tjetër, po lë “gojëhapur” të gjithë

I quajtur si Md1, Lamborghini Urus i modifikuar është i pajisur me komplet trupi të fortë, duke theksuar stilin agresiv të tij, shkruan CarBuzz, transmeton lajmi.net.

Në pjesën e përparme, MD1 përmban një amortizator të ridizajnuar, kofano të re dhe pasqyre anash me mbuloja të personalizuara.

Ndonëse asnjë modifikim nuk është bërë nën kofano, firma e ka bërë mjaftueshëm të fuqishme modelin standard. Si i tillë, Lamborghini Urus posedon motor 4.8-litërsh të tipit V8 dhe prodhon 641 kuaj-fuqi.

Në anën tjetër, vetura ecën në shpejtësi prej 0 prej 100 km në orë për 3.6 sekonda, teksa shpejtësia maksimale të cilin e përshkon Urus-i është 305 km në orë.

Ndonëse nuk është bërë asnjë detaj i çmimit deri më tani, por kostoja totale nuk do jetë e lirë, meqë Urus-i standard kushton rreth 200 mijë euro. /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

Në një katër persona shprehet se ata do të “humbin gjithçka” nëse humbin telefonin

admin

BMW kundër Audi në borë, shikoni cila fiton

admin

Në këto vende, telefoni ju lajmëron kur keni pranë dikë me Covid-19

admin

Leave a Comment