March 25, 2023
Portali Shprehja

Laporta: “Do të përballem me të gjithë poshtërsitë që po njollosin stemen tonë”

Joan Laporta përfiton nga të gjitha ngjarjet që merr për të mbrojtur Barcelonën në çështjen Negreira dhe në orët e fundit fjalimi i tij është bërë më i fortë. Me këtë rast, ishte në një akt të mbajtur në Auditori 1899 me kapitenët e skuadrave të ndryshme të Barcelonës.

“Mos mendoni se jam emocional për dobësi, jam i emocionuar sepse dua shumë të përballem me të gjithë të poshtër që na njollosin mburojën. Askush të mos mendojë se është për shkak të dobësisë”, tha kreu i lartë.

Avokati katalanas është më i fortë dhe prerës në fjalën e tij me kalimin e orëve. Të shtunën mbrëma ai u tregua shumë i prerë me klubet e tifozëve para ndeshjes kundër Athletic, duke siguruar se ata nuk kanë blerë kurrë testament dhe të dielën, pasi mësoi se Real Madrid do të shfaqej në çështjen Negreira, ai dërgoi një mesazh qetësie. për ndjekësit përmes rrjeteve sociale duke pohuar se Barcelona ishte e pafajshme dhe viktimë e një fushate kundër nderit të tij, në të cilën të gjithë tashmë ishin përfshirë. Këtë të hënë ai mbajti tonin e tij të drejtpërdrejtë dhe ishte i gatshëm të mbronte me çdo kusht nderin e institucionit.

“Shiko, ndjenja e Barcelonës nuk mund të blihet apo shitet, por as ajo nuk bëhet pis. Dhe kohët e fundit, dhe unë përfitoj nga fakti që njerëzit që e duan klubin janë mbledhur së bashku, ka pasur disa sulme të egra për të ndotur mburojën tonë. , të cilat nuk kanë lidhje me realitetin”, ka rrëfyer avokati.

Laporta është i gatshëm të shkojë deri në pasojën e fundit dhe të sqarojë gjithçka ka ndodhur. “Ju jeni i sigurt se në bordin e drejtorëve që kam nderin të kryesoj, ne do ta mbrojmë entitetin me të gjitha forcat tona. Kapitenët e Barçës përfaqësojnë vlerat dhe ndjenjat tona dhe ju e tregoni atë në fushë kur ju jepni gjithçka dhe deri në pikën e fundit të gjakut”, ka deklaruar ai.

“Barça është një klub me vlera. Ne e përdorim fjalën vlera, jo për t’u dukur mirë, por sepse vlerat janë me të vërtetë një pjesë themelore, thelbësore e modelit tonë të përsosmërisë sportive. Dhe kjo është arsyeja pse Barça admirohet dhe njihet në Ndodh gjithashtu që disa, të motivuar nga zilia, përpiqen të gërryejnë reputacionin tonë me fushata të kryera me keqbesim”, tha ai.

.

Të Ngjajshme

Messi vs Ronaldo, sfida e pafund edhe me kombëtaret: mesatarja e golave shpërblen kampionin e botës deri tani!

admin

EURO 2024: Mbappe spektakolar, Holanda pëson disfatë. Lukaku kthehet bishë te Belgjika, hat-trick ndaj Suedisë! Qan Lewandowski… (PAMJET)

admin

Franca nga sot ka një portier të ri post-Lloris dhe Depay e pëson i pari… (PAMJET)

admin

Leave a Comment