October 21, 2021
Portali Shprehja

Laporta ëndërron super goditjen, ndihma i vjen nga jashtë klubit

Prsidenti i Barcelona-s, Joan Laporta, por merr oferta nga jashtë klubit për të financuar blerjen e Erling Haaland nga Borussia Dortmund.

Sipas Sport, Haaland është objektivi i madh i Laporta-s, pavarësisht problemeve financiare të klubit.

Një nga gjërat e  para që ka bërë Laporta pasi ka fituar zgjedhjet ka qenë të takohej me babanë e Haaland, Alf-Inge dhe menaxherin Mino Raiola.

Ëndrra e Laporta-s mund të realizohet falë sponsorëve të jashtëm që janë të gatshëm të ofrojnë shumën e nevojshme për të siguruar sulmuesin.

Siç dihet tashmë, sulmuesi norvegjez mund të largohet për vetëm 75 milionë euro nga Dortmund falë një klauzole të përfshirën në kontratën e nënshkruar me verdhezinjtë.

.

Të Ngjajshme

LAJMI I FUNDIT | Skandali “sex-tape” me Valbuena, prokurori burgos Karim Benzema

admin

Dy lajme negative, një pozitiv dhe “rebusi” Ibrahimovic te Milani i Piolit!

admin

E paprecedentë! Presidenti i klubit të Bundesligës dhunohet nga tifozët kundërshtarë

admin

Leave a Comment