June 3, 2023
Portali Shprehja

Laporta nuk ndalet: Ky është vetëm fillimi i një epoke të artë për Barcelonën

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, është në qiellin e shtatë pas fitimit të titullit kampion në La Ligaekipi katalanas fitoi dje 4-2 në fushën e Espanyol, duke fituar matematikisht titullin, me 4 javë ende për t’u luajtur.

Ky është një titull historik për Barcelonën, në një kampionat mjaft të vështirë. Të fitosh titullin kur ka ende edhe 4 ndeshje për t’u luajtur është diçka e jashtëzakonshme. Jemi kampionë në Spanjë”, tha Laporta.

Ndeshja ndaj Espanyol ishte fantastike, pasi e kontrolluam lojën dhe e merituam fitoren dhe titullin kampion. Këto do të jenë ditë feste për të gjithë ne. Fillimisht shpëtuam financiarisht klubin dhe më pas morëm titullin, duke rikthyer buzëqeshjen në Barcelonë”, u shpreh Laporta.

Duam që ky të jetë titulli i parë i një epoke të re dhe të ndritur që do të nisim të gjithë së bashku. Jam i sigurt se nuk do të ndalemi këtu, si në Spanjë ashtu dhe në Europë, pasi i kemi mundësitë për të qenë kompetitivë për shumë vite”, tha Laporta.

.

Të Ngjajshme

VAR dhe Fernandes kthejnë United në lojë, tifozët e City-t godasin Lindelof-in (Video)

admin

Çmenduria e tifozit, 600 kilometra për të parë skuadrën e zemrës të kualifikohet në Evropë

admin

Allegri i dhje*ë, por krenar: Nuk kam pse ta qortoj veten, sezoni i ardhshëm do të jetë ndryshe

admin

Leave a Comment