17.2 C
Skopje
May 24, 2019
Offside

Largimi i Grizman, Atletiko e gjen pasuesin në Premier Ligë

Tact

Antuan Grizman do të largohet nga Atletiko e Madridit pas pesë sezonesh, ku ishte lojtari më i mirë në skuadrën kryeqytetase. Largimi i yllit francez nuk është pritur mirë nga drejtuesit e klubit, por gjithsesi vendimi i tij është respektuar.

Tashmë, bordi drejtues i Atletikos dhe stafi teknik kanë filluar të lëvizin për të gjetur pasuesin e tij. Një francez për një tjetër, pasi tashmë “Los Colchoneros”, synojnë të arrijnë te firma e sulmuesit të Arsenalit, Aleksandër Lakazet.

Ky i fundit u shpall dhe lojtari më i mirë i sezonit për “Topçinjtë” e Londrës dhe vlerësohet 70 milionë euro në treg, shumë e përballueshme për Atletikon e Madridit pas shitjes së Grizman, që sipas raportimeve, do të shitet për 120 milionë euro.

Burimi i artikullit

Artikuj të ngajshëm

Sane te Bajerni? Rumenige flet hapur dhe sqaron hezitimin e së shkuarës

shprehja

Kalimi i Sane te Bajerni, ja çfarë ka për të thënë Lëv

shprehja

Pengu, hyjnori Ronaldo dhe një “mallkim” për Konten: Kielini në gjithë fushën

shprehja