June 3, 2023
Portali Shprehja

Lautaro zgjidhet MVP i Inter-Milan: “Realizohet një ëndërr, as nuk dua ta mendoj tani…”

Pas fitores së Interit edhe në ndeshjen e dytë të derbit të Ligës së Kampionëve kundër Milanit, Lautaro Martinez foli për Mediaset, pasi u shpall lojtari i ndeshjes në San Siro: “Ky është një gëzim i jashtëzakonshëm. Jam shumë i lumtur. Falenderoj familjen time që më ndihmon për të dhënë me te miren.

Të gjithë ne, është gjëja më e bukur në botë. Të luash në finalen e Champions League është një ëndërr. E nisëm këtë sezon me gola dhe sot arritëm një shumë të rëndësishme.

Pas barazimit ndaj Salernitana-s folëm. Humbëm shumë në ligë, por treguam vlerën tonë në Ligën e Kampionëve. Të fitojë Champions League? Nuk dua as ta mendoj. Unë jap gjithçka në fushë për familjen time”.

Menjëherë pas përfundimit të EuroDerby, Federico Dimarco, një tifoz i zikalterve që kur ishte fëmijë dhe i pranishëm në San Siro në Euroderbin e vitit 2003, u kënaq në momentet e lumturisë së madhe pas barazimit 1-0 kundër Milanit: mikrofon në dorë, lëshoi kori i tifozëve në një atmosferë adrenaline të lartë, zbulon Sky Sports.

.

Të Ngjajshme

Inter: goditje surprizë, Marotta e merr nga Real Madrid

admin

VAR dhe Fernandes kthejnë United në lojë, tifozët e City-t godasin Lindelof-in (Video)

admin

Çmenduria e tifozit, 600 kilometra për të parë skuadrën e zemrës të kualifikohet në Evropë

admin

Leave a Comment