April 2, 2023
Portali Shprehja

Lavrov: Biseda me Blinken ishte konstruktive

Ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov tha se biseda me Sekretarin e Shtetit të SHBA-së Antony Blinken në margjinat e takimit të ministrave të jashtëm të G20 në Nju Delhi javën e kaluar ishte “konstruktive”, raportoi agjencia e lajmeve TASS.

Në një intervistë në televizionin shtetëror rus, Lavrov tha se dyshja folën për 10 minuta dhe diskutuan çështjet e armëve bërthamore dhe konfliktin në Ukrainë.

“Ne folëm në mënyrë konstruktive, pa emocione, shtrënguam duart”, tha Lavrov.

“Gjithçka që kam dëgjuar ishte një qëndrim që tashmë është shprehur dhe nënvizuar në publik shumë kohë më parë.

Unë dhashë vlerësimin tim të sinqertë dhe të detajuar në lidhje me traktatin e ri START dhe pse e pamë të nevojshme ta pezullonim atë”, tha ai. /abcnews.al

.

Të Ngjajshme

Ekspertët pohojnë: Kjo pije është më e dobishme se uji, mbron kockat dhe muskujt

Mediat spanjolle për suksesin e Shqipërisë në minifutboll

Trajneri i Çellsit pranon: Duhet të shesim!

Leave a Comment