June 7, 2023
Portali Shprehja

Lavrov: SHBA nxit shtetet evropiane që të godasin Rusinë

“Uashingtoni po lëshon satelitët e tij evropianë për të kapur Moskën, duke besuar se mund t’i shpëtojë çdo gjëje”.

Kështu u shpreh ministri i Jashtëm, rus Sergej Lavrov, shkruan Tass.

“Për momentin, Uashingtoni po i vë në lëvizje satelitët e tij evropianë  për të antagonizuar Federatën Ruse, duke menduar se ata mund të shpëtojnë me çdo gjë”, theksoi ai.

Sipas Lavrovit, SHBA-ja ëgabon nëse mendon se kur ka besimin se “vetëruajtja” e saj në çdo skenar të një Lufte të Tretë Botërore do të sigurohej nga Oqeani Atlantik.

“Uashingtoni beson se vetë-ruajtja e tij sigurohet nga Oqeani Atlantik. Kjo gjithashtu përfaqëson një gabim serioz nëse ato SHBA përgatiten ta çojnë botën në prag të Luftës së Tretë Botërore,” vuri në dukje kryediplomati.

.

Të Ngjajshme

Fraksioni i BDI-së do të propozoj amendament për largimin e 20%

Protestë përpara Klinikës së Kardiokirurgjisë, kjo është arsyeja

Bullgaria fitoi qeveri të rregullt, në koalicion me rivalët Petkov dhe Borisov

Leave a Comment