11.8 C
Skopje
November 20, 2019
Informacione Rajoni dhe Bota

LDK mbledh kryesinë

Megjithëse nuk bëhet e ditur, me shumë mundësi pritet të diskutohet rreth marrëveshjes së mundshme për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje.

LDK dhe VV pritet që brenda dy-tri ditëve të ardhshme të formalizojnë marrëveshjen politike për qeverisjen e ardhshme.

Në takimin e fundit të grupeve punuese të këtyre dy partive, u tha se janë pajtuar po thuajse për gjitha çështjet programore, por pa diskutuar ende për ndarjen e posteve.

Gjithsesi, pas mbledhjes së kryesisë së LDK-së, kryetari i këtij subjekti, Isa Mustafa do të mbajë konferencë për media. /Lajmi.net/ 

Artikuj të ngajshëm

El Cheka: Ja çka fshihet pas lirimit të Katica Janevës nga burgu

shprehja

Osmani: Po realizohet edhe një premtim i kryeministrit Zaev, më 28 Nëntor hapim kufirin Bellanoc-Stançiq!

shprehja

Moti nesër, kushte për reshje shiu

shprehja