May 23, 2022
Portali Shprehja

Le Parisien zbulon rinovimin me PSG, reagon nëna e Mbappe!

“Nuk ka asnjë marrëveshje në parim me Paris Saint-Germain (ose ndonjë klub tjetër). Diskutimet për të ardhmen e Kylian po vazhdojnë në një klimë qetësie të madhe për ta lejuar atë të bëjë zgjedhjen më të mirë, në respekt të të gjitha palëve”

Eshte ky mesazhi i mbremjes nga nena e Kylian Mbappe. E gjitha kjo per te ndjekur lajmin e Le Parisien qe flet per princip akordi rinovimi mes PSG dhe te birit per dy vite te tjera me rrogen e shtuar dhe te pasur.

Tact Watches

Sipas Le Parisien: Kylian Mbappe ka vendosur të rinovojë kontratën me Paris Saint-Germain. Ky është lajmi i bujshëm që ka ardhur nga Franca në këto momente. Kontrata aktuale e sulmuesit skadon në fundin e këtij sezoni dhe prej muajshështë folur për një transferim të kampionit të botës në Bernabeu sezonin e ardhshëm.

Mbappe ka arritur një marrëveshje në vija të përgjithshme me parisienët. Bëhet fjalë për shifra të frikshme: 2 vite kontratë plus një vit me opsion me një rrogë prej 50 milionë eurosh në sezon. Sikur kjo të mos mjaftonte, Kylian do të përfitojë edhe një bonus besnikërie prej 100 milionë eurosh.

Një ofertë që nuk mund të refuzohej dhe që duket se ka lënë duarbosh Real Madrid-in. Megjithatë, Florentino Perez mund të ngushëllohet me Erling Haaland, i cili nuk ka marrë akoma një vendim për të ardhmen.

.

Të Ngjajshme

“Çfarë do të më kishte thënë Mino?”, Ibrahimovic: Të vjedhim sa më shumë të mundemi

admin

Barcelona e mbyll me humbje, gafë e pabesueshme nga Traore (Pamjet)

admin

“Do të luaj me fituesin e Championsit”, ylli arrin marrëveshjen me Real-in dhe Liverpool-in

admin

Leave a Comment