August 11, 2022
Portali Shprehja

Leao superstar, por tani Milani duhet t’i ruhet Jorge Mendes! Vjen refuzimi i parë

‘Corriere della Sera’ në edicionin e sotem ka folur për rinovimin e mundshëm të kontratës së Rafael Leaos me Milanin. Duke kujtuar sesi sulmuesi portugez, i lindur në vitin 1999, shkëlqeu edhe në ndeshjen miqësore të fituar nga Djalli 5-0 ndaj Wolfsberger.

Tabela e golashënuesve u inaugurua nga Leao, me golin e avantazhit të kuqezinjve: një parabole shumë e ëmbël, e shtrirë mbi portierin austriak, që ndezi entuziazmin e tifozëve të Milanit të pranishëm në shi në Klagenfurt (Austri).

Shume ndoshta e kishin harruar, se si kontrata e Leaos me Milanin do të skadojë vetëm më 30 qershor 2024. Për ‘CorSera’ po punohet për rinovimin e marrëveshjes mes Leaos dhe Milanit. Edhe nëse, për të qenë i sinqertë, negociatat mbeten të përpjetë.

Jorge Mendes, avokat i talentit vendas të Almadës, nuk do ta kishte pranuar, në fakt, ofertën prej 5.5 milionë euro neto në sezon të paraqitur nga klubi Via Aldo Rossi për klientin e tij, krahasuar me 1.5 që ka marrë aktualisht. Megjithatë, duhet bërë gjithçka për ta mbajtur atë.

Humbja e Leaos në një transfertë të lirë në dy vjet do të ishte një krim, veçanërisht pas rasteve që lidhen me Gianluigi Donnarumma dhe Franck Kessié. Sipas klubit, fillimisht prioritet te mbyllen disa goditje mes tyre Charles de Ketelaere, pastaj do te mendohet per rinovimin e portugezit.

.

Të Ngjajshme

BENZEMAAAAAAAAAA!!! Real Madrid nuk fal Frankfurtin, francezi parakalon legjendën e Blancos (PAMJET)

admin

Real Madrid, 22 vite pa humbje në finalen ndaj ekipeve të huaja! Ancelotti kalon Guardiola

admin

REAL MADRID MBRETËRON EDHE NË FINLANDË: tani janë 29 trofe ndërkombëtarë, por Don Carlo vendos rekordin e ri!

admin

Leave a Comment