June 20, 2021
Portali Shprehja

Legjenda e Manchester United sulmon keq klubin për transferimin e Cavani: Morët një pensionist, nuk e kuptoj!

Paul Scholes komenton transferimin e Edinson Cavani te Manchester United. Ish-mesfushori i djajve të kuq, në një intervistë për “Stadium Astro”, u shpreh për këtë temë: “Padyshim që në të kaluarën ai ishte një sulmues i shkëlqyer. Nuk ka dyshime. Por ai është 33 vjeç dhe dukej në prag të pensionit…

Nuk luajti shumë te PSG sezonin e kaluar. Pesë ose gjashtë vjet më parë, po, do të kishte qenë një nënshkrim i shkëlqyeshëm dhe ndoshta mund të na kishte çuar në nivelin tjetër, por tani nuk mendoj kështu”, tha Scholes duke vazhduar.

“Me sulmuesit që kemi Cavani duhet të kishte ardhur në huazim, por ai nënshkroi për dy vjet. Më duket shumë e çuditshme”.

.

Të Ngjajshme

Video: Thuram rikthehet me gol, Dortmundi në tapet

admin

E KRYER: “Faraoni” El Shaarawy kthehet në Serie A dhe i jep fund aventurës në Kinë! Nesër vizitat

admin

Video: Dortmundi në krizë, Mönchengladbach i jep leksione futbolli

admin

Leave a Comment