September 27, 2022
Portali Shprehja

Legjenda kolumbiane kritikon ashpër zgjedhjen e James Rodríguez

Faustino Asprilla kritikoi bashkatdhetarin e tij, James Rodríguez, për transferimin tek Evertoni, të cilin e konsideron “një klub që nuk shkon dot përtej mesit të tabelës”: “Ah, këto vendimet e James… Ai nuk donte të qëndronte te Bayerni (për sezonin 2019-2020) sepse ishte shumë ftohtë në Gjermani; u kthye te Real Madridi për të ngrohur stolin dhe tani ka përfunduar tek Evertoni. Mendoj se është më ftohtë në Liverpool sesa në Mynih. Unë me të vërtetë nuk e kuptoj atë”, – tha legjenda kolumbiane e futbollit për “Blu Radio”.

COLLECCHIO, ITALY – MAY 10: Faustino Asprilla attends the Parma FC press conference for the unveiling of the commemorative shirt for the 20th anniversary of the victory of the UEFA Cup Winners’ Cup on May 10, 2013 in Collecchio, Italy. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Ish-ndërkombëtari historik i Kolumbisë iu është referuar kështu disa deklaratave të James, në të cilat pohonte se ka vendosur të mos vazhdojë në ekipin bavarez: “Megjithë trajtimin spektakolar nga klubi, gjermanët janë njerëz shumë të ftohtë. Të jetosh atje nuk është e lehtë. Është e vështirë, sepse bën ftohtë deri në -20 gradë. Për mua ishte shumë e vështirë. Kishte ditë kur shkoja në punë në orën 9, ndizja makinën dhe shihja temperaturën -28 gradë. Pyesja veten: Çfarë po bëj këtu, në këtë të ftohtë?”

Në këtë kuptim, Asprilla, në të kaluarën futbollist i Parma, Newcastle dhe Palmeiras, shtoi: “Unë nuk e kuptoj James, sepse bën të kundërtën e asaj që duhet”. Ndërkohë, siç raportohet nga media kolumbiane këtë javë, Everton i Ancelotti ka fituar të drejtat sportive të James, duke nënshkruar një kontratë 3-vjeçare me “Toffees”, edhe pse kjo lëvizje nuk është zyrtarizuar ende.

.

Të Ngjajshme

“Pensioni i artë”, Reja e ka kthyer Shqipërinë një… San Marino! Shkarkimi i tij i vonuar

admin

“Barella fenomen”, Deulofeu analizon Inter-in: Ja kush është pika më e dobët

admin

Luke Shaw: Nuk e kisha parë kurrë një gjë të tillë në futboll

admin

Leave a Comment