December 4, 2021
Portali Shprehja

Legjenda Rummenige rrëfen: “Atë ditë kur u trondita nga Ronaldo dhe ajo që bëri në dhomat e zhveshjes…”

Gjatë intervistës së tij për Gazzetta dello Sport, Karl-Heinze Rummenigge foli edhe për largimin e Cristiano Ronaldos nga Juventusi dhe problemet pasuese të bardhezinjve:

“Ajo që u mendua në Itali u mendua edhe te Real Madrid, kur u shit në 2018. Edhe në Spanja ata besonin se po e çlironin veten nga një barrë, veçanërisht nga ajo ekonomike, por ai është një lojtar që shënon vazhdimisht, pavarësisht se është pothuajse 37 vjeç.

Tact Watches

Ai gjithashtu ka një kujdes të jashtëzakonshëm fizik, munda ta shihja me sytë e mi. Kur vizitova qendrën sportive të Juventusit, e takova rastësisht në dhomat e zhveshjes, i pashë muskujt dhe u godita, ai dukej si busti i një 22-vjeçari dhe e pashë gjithashtu duke bërë prova për festimin e tij!

Nisa të qesh dhe i thashë: çfarë po bën Cris?! Ma ktheu: po përgatitem pas një goli se si do të festoj…”.

.

Të Ngjajshme

“SOS” RAMOS | PSG tani nis të shqetësohet realisht, ndalesa e radhës?

admin

Hetimet mbi Juventusin, Chiellini provokon: Sa herë flitet për ngjyrat bardhezi…

admin

LAJMI I FUNDIT | Lideri i Milanit mbyll sezonin! Goditje e rëndë për kuqezinjtë

admin

Leave a Comment