January 28, 2022
Portali Shprehja

Lele Adani është dëshmitar i një mrekullie dhe nuk e mban dot veten, futbolli: “Madre de Dios!” (VIDEO)

Lele Adani është një nga zërat më të njohur në panoramën e komentatorëve të futbollit italian: ish-mbrojtësi emilian nuk i lë dëgjuesit indiferentë, të dashur apo të urryer për tonet e tij qëllimisht mbi krye, për gjykimet, për shprehjet që janë bërë të tijat. Markë e fabrikës si ‘garra charrua’ ose ‘madre de dios’.

Një gjë nuk mund të mos e njohë komentatorin aktual të RAI-t, si dhe praninë e rregullt në Bobo TV të Vierit, është pasioni që rrjedh i pandalshëm në çdo fjalim të tij, qoftë edhe në rrjetet sociale.

Tact Watches

Dhe prandaj nuk është për t’u habitur që gjatë natës Adani komentoi me një ‘Madre de Diooooosssss’ videon e golit të parë të shënuar nga Karim Benzema në fitoren që Real Madridi arriti të mërkurën në mbrëmje në fushën e Athletic Bilbaos: një gjuajtje duke puthur shtyllën e dytë.

Në San Mamés, sulmuesi francez shënoi dy gola, vendimtar në suksesin 2-1 të lojtarëve të Ancelottit: në gjysmë të La Ligës, merengët janë kampionë të dimrit me 8 pikë më shumë se Sevilla (që kanë një ndeshje më pak).

Në sezonin madhështor të Madridit, roli specifik i Benzemas është ai i një lojtari që në moshën 34-vjeçare po nxjerr më të mirën nga futbolli i tij, i certifikuar nga vendi i katërt në renditjen e Topit të Artë.

Shifrat e Benzemas në këtë pjesë të parë të sezonit janë monstruoze: 20 gola dhe 8 asistime në 23 paraqitje të përgjithshme, ai është ‘pichichi’ aktual i La Ligës me 15 gola. Por ajo që shifrat nuk thonë është cilësia poetike e lojës së francezit, niveli sublim i golave ​​të tij, shërbimet me asist për shokët e skuadrës.

.

Të Ngjajshme

E BUJSHME | Pasi Milani e refuzoi, Juventusi tani po shet Kulusevskin në Premier. Detajet

admin

Barça nuk dorëzohet, Laporta zbarkon në Madrid për të zhbllokuar situatën e Morata

admin

“Çfarë po më shikojnë sytë”, vakti i Reece James “frikëson” Chilwell

admin

Leave a Comment