March 29, 2023
Portali Shprehja

Lëndohet Ismajli, Silvinjo gjen zëvendësuesin e tij në Portugali

Kombëtarja e Shqipërisë, do të nisë pasditën e së dielës grumbullimin para ndeshjes së parë në eliminatoret e “Euro 2024” ndaj Polonisë, që luhet në transfertë më 27 mars. Trajneri Silvinjo ka shpallur që të premten listën me emrat e 23 lojtarëve që do të jenë të gatshëm për këtë premierë kuqezi.

Ndërkohë, të shtunën braziliani doli në një konferencë për shtypin ku shpjegoi zgjedhjet e tij. Ai foli edhe për objektivat në këtë sfidë të parë. Ndërkohë Departamenti i Komunikimit në FSHF, bën me dije se stafi mjekësor i kombëtares ka qenë në kontakte të vazhdueshme me klubin e Empolit për të mësuar shkallën e dëmtimit të Adrian Ismajlit.

Mbrojtësi kuqezi u dëmtua gjatë ndeshjes së fundit të Empolit në Serie A, ndaj Atalantës. Të shtunën i është nënshtruar analizave që kanë konfirmuar dëmtimin dhe është dalë në konkluzionin se ai nuk mund të jetë i gatshëm për ndeshjen e me Poloninë.

Në këto kushte, Silvinjo ka vendosur të ndryshojë listën dhe të thërrasë mbrojtësin Enea Mihaj. 24-vjeçari që luan në Portugali me Famaliçao, do të jetë në dispozicion të skuadrës duke nisur nga e hëna.

.

Të Ngjajshme

“Lojërat e fatit”, Van der Belen: Kuvendi të respektoj standardet evropiane

Penov: Projektet e dorëzuara nga komunat nuk janë cilësore

Shqipëri, policia zbulon 27 sera me kanabis

Leave a Comment