November 29, 2021
Portali Shprehja

Lëshonin teste fals COVID-19, arrestohet pronari i laboratorit dhe dy persona tjerë në Gjakovë

Policia e Kosovës në Gjakovë ka arrestuar sot pronarin e një laboratori dhe dy persona të tjerë nën dyshimet për falsifikim të testeve për koronavirus.

Siç thuhet në njoftim, pronari i laboratorit me inicialet A.SH. ka kryer veprën penale keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar dhe falsifikim i dokumenteve ndërsa të dyshuarit me iniciale N.SH. dhe S.P. kanë kryer veprën penale falsifikim i dokumenteve.

Tact Watches

Të dyshuarit janë arrestuar dhe në prezencë të Avokatëve mbrojtës janë intervistuar.

Pas intervistimit është njoftuar Prokurori kompetent për të gjitha veprimet e ndërmarra dhe ndaj të dyshuarit A.Sh. lëshon aktvendim për ndalim 48 orë, ndërsa për të dyshuarit N.SH. dhe S.P. vendos të lirohen në procedurë të rregullt.

.

Të Ngjajshme

Në dy aksidente të ndara në Prishtinë, këmbësorët goditen nga veturat

admin

FSK largon 70 copa të minave në një pyll në Gjakovë

admin

Të shtëna me armë në një aheng familjarë në Prishtinë

admin

Leave a Comment