May 28, 2022
Portali Shprehja

Levante duartroket Realin, ekipi i Ancelottit nuk i mëshiron dhe i hedh nga kategoria zyrtarisht! Benzema kalon Raul, Vinicius hat-trick

Karim Benzema shenjtërohet si një nga legjendat e mëdha të Realit të Madridit dhe një nga golashënuesit më të mirë në historinë e klubit mbretëror. Goli i tij kundër Levantes (ndeshje e mbyllur sonte 6-0) në minutën e 19-të e bën francezin një nga më të mëdhenjtë e klubit.

GOLI I BENZEMA

Tact Watches

Pasi parakaloi legjenden Di Stefanon më 9 mars me tregolëshin historik kundër PSG-së, numri 1 i “Los Blancos” barazoi 323 golat e Raulit me finalizimin e tij kundër Levantes (golin e dytë të ndeshjes) për t’u bërë golashënuesi i dytë më i mirë në historinë e Realit të Madridit, i kaluar vetëm nga Cristiano Ronaldo (451).

Me golin e radhës (çështje kohe) kuptohet do ta lërë pas Raulin. Në kampionat Benzema ka shënuar 219 gola dhe është ende pas Raulit (228) dhe, natyrisht, edhe pas Cristianos (312).

VINICIUS GOLI I 4-0

Real Madrid sonte luajti tenis ndaj Levantes, ekipi i fundit i La Liga dhe qe ra zyrtarisht nga kategoria.  Golin e parë e shënoi Mendy (13’) pas asistit të Modric, më pas realizuan Benzema (19’), Rodrygo (34’) dhe Vinicius Junior (45’), përsëri i shërbyer nga Modric, e sërish braziliani (68’), pas pasimit të marrë nga Benzema.

VINICIUS 5-0

Vinicius relizoi të tretin personal në minutën e 83-të. Per Realin ishte nje stervitje e bukur teksa ndryshe nga Atletico Madrid, Levante ka duartrokitur kampionet dhe ka krijuar koridorin e zakonshem.

VIDEO KORIDORI I LEVANTES

VINICIUS GOLI 6-0

.

Të Ngjajshme

Zbardhet fjalimi motivues i Ancelottit te Real Madridi para finales së Champions-it

admin

Pasi e përdori për t’u zgjedhur president, e flaku. Tani e quan skllav të parave, Messit i ikën truri nga Laporta: Qepe gojën!

admin

Finalja e 19 viteve më parë… Milan-Juventus dhe “festivali” i gabimeve nga pika e bardhë (pamjet)

admin

Leave a Comment