October 1, 2023
Portali Shprehja

“Lëvizja Populli” – Kjo është partia që krijoi Zejdi

Deputeti Skender Rexhepi-Zejdi sot edhe zyrtarisht njoftoi se subjekti i ri politik që do të udhëheq do të quhet Lëvizja Populli.

Zejdi duke përmendur disa parime, tha se ky grup do ta ndryshojë botën, pasi e di se për ta bërë këtë duhet të jetë shembulli më i mirë.

“Zoti nuk e ndryshon gjendjen e popullit, derisa ai popull ta ndryshojë gjendjen e tij. I prirur nga thëniet e të parëve tanë, që patriotizmi dhe atdhedashuria janë tiparet e njerëzve që dëshirojnë ta ndryshojnë shoqërinë, i prirur nga thënie e njohur që nëse dëshirojmë ta ndryshojmë botën, duhet të jem shembull, ndërsa më pak të flasim, sepse fjala vet nuk e ndryshon botën, andaj sot me plot krenari dhe dinjitet them se ky trup, ky grup do ta ndryshojë botën sepse është shembulli më i mirë që mund të ketë deri tash dikush”, tha Zejdi.

.

Të Ngjajshme

Dua Lipa në filmin kinematografik, sëbashku me John Cena

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

admin

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Leave a Comment