August 5, 2021
Portali Shprehja

Lëvizje e papritur e Trumpit, Giuliani: Po tërhiqemi nga proceset gjyqësore në Michigan

Avokati i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, Rudy Giuliani, tha se fushata e republikanit po tërhiqet nga proceset gjyqësore në lidhje me zgjedhjet në Michigan.

Masa përfaqëson dështimin e fundit në përpjekjet e fushatës për të sfiduar fitoren e parashikuar të zgjedhjeve të demokratit Joe Biden, raporton CNBC.

“Ne po tërhiqemi nga procesi gjyqësor në Michigan”, tha Giuliani në një deklaratë.

Procesi gjyqësor i fushatës së Trumpit u përpoq të parandalonte qarkun e Wayne, në të cilin ndodhet qyteti i Detroit, të konfirmojë rezultatet e zgjedhjeve dhe që ato fletëvotime të mos numërohen deri në numërimin përfundimtar.

Ndryshe, Biden deri më tani ka mbi 300 vota elektorale gjersa Trump 242 sosh gjersa kandidati që siguron 270 vota, shpallet edhe fitues i garës së zgjedhjeve për president të SHBA-së.

Të Ngjajshme

Polonia dhe Ukraina ia ndaluan koncertet Bregoviqit, ky i fundit e mbështeti pushtimin rus të Krimesë – Iliria News Agency

admin

Ky është projekti i frikshëm që po përgatitet për Kosovën – ky politikan shqiptar po mbështet lojën e Serbisë! – Iliria News Agency

admin

Nusja 21-vjeçare vdes një orë pas dasmës, kjo është arsyeja – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment