October 2, 2022
Portali Shprehja

Liga e Konferencës, ja pamjet e frikshme nga përplasja e ashpër e tifozëve (fotot)

Përleshjet e ashpra mes dy tifozëtive detyruan UEFA-n të shtyjë fillimin e ndeshjes së parë të Grupit D të Ligës së Konferencës. Episodet e dhunshme ishin ato që karakterizuan para-ndeshjen Nice-Këln.

Kjo sfidë e vlefshme për “Conference League” u shty pas orarit të planifikuar fillimisht. Sikurse shihet në këto fotot, situata ka qenë tejet e nderë, ku shkallët e stadiumit janë kthyer në një “Vaterlo”.

Është dashur ndërhyrja e policisë me shkopinj gome dhe gaz lotsjellës për ta vënë nën kontroll situatën. Siç raporton RMC Sport, një tifoz gjerman ndodhet në gjendje të rëndë në spital, pasi u rrëzua nga tribuna.

.

Të Ngjajshme

“Të gjithë do të heshtin”, Ten Hag merr në mbrojtje CR7 pas kritikave të shumta

admin

Juve e ka të ndaluar të gabojë më. Allegri i beson 3-5-2, me Vlahovic-Milik në majë

admin

Çështja Coutinho: Liverpool ka arkëtuar 160 mln eurot, por Barça duhet të përfundojë ende së paguari për të…

admin

Leave a Comment