9.1 C
Skopje
March 15, 2019
Informacione Rajoni dhe Bota

Limaj: Sulmi terrorist në Zelandë të Re, akt qyqarë dhe i shëmtuar

Limaj e ka quajtur akt qyqarë dhe të shëmtuar ku mbeten të vdekur rreth 50 persona, transmeton lajmi.net.

“Kosova dhe qytetarët e saj janë përkrah popullit të Zelandës së Re në këto momente të vështira”, ka shkruar Limaj ndër të tjera në llogarinë e tij në ‘Facebook’.

Postimi i plotë i Limajt:

Sulmi terrorist në xhamitë në Christchurch të Zelandës së Re, cak i të cilit ishin dhjetëra persona të pafajshëm është akt qyqarë dhe i shëmtuar.

Kosova dhe qytetarët e saj janë përkrah popullit të Zelandës së Re në këto momente të vështira.

E gjithë bota demokratike duhet të angazhohet dhe të bëjë më shumë në parandalimin e sulmeve qyqare të cilat po marrin jetët e personave të pafajshëm. /Lajmi.net/

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

ASH: Agjencioni i ushqimit dhe veterinarisë diskriminues ndaj shqiptarëve

shprehja

Merr fund i ftohti, nga sot ndryshojnë temperaturat

shprehja

Protesta kundër ndërtimit të minares së xhamisë në Ohër

shprehja