April 12, 2021
Portali Shprehja

Lipjan, policia kthen në familje të miturën që u martua me një të mitur

Policia e Kosovës ka reaguar në një rast të raportuar në Lipjan, ku një e mitur ishte larguar nga shtëpia dhe ishte martuar me një të mitur.

Sipas Policisë, babai i vajzës ka raportuar se e mitura është larguar nga shtëpia dhe nuk është kthyer. Ndërsa, më pas kishte kuptuar se ishte martuar me të dyshuarin e mitur mashkull kosovar.

“Të njëjtit janë intervistuar në prezencën e zyrtarit QPS-së. Në konsultim me prokurorin për të mitur viktimën e ka marrë familja e saj, kurse i dyshuari është liruar. Rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e Policisë./Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Ferizaj, prokuroria kërkon paraburgim për nënën që keqtrajtoi fëmijtë e saj

admin

Ndalohen dy persona të cilët tentuan të kalojnë ilegalisht kufirin me kamionët e tyre përplot mallra

admin

Sulmohet fizikisht zyrtari policor në Prishtinë

admin

Leave a Comment