June 6, 2023
Portali Shprehja

Lira turke shënon nivelin më të ulët historik

Lira turke ka shënuar nivelin më të ulët historik kundrejt dollarit, përpara raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale.

Erdogan, politikat monetare të të cilit kanë nervozuar investitorët e huaj dhe kanë bërë që lira turke të bjerë, pritet të marrë mandatin e tretë pas një balotazhi zgjedhor.

.

Të Ngjajshme

Karikoni telefonin tuaj nëpër lokale? Arsyeja pse nuk duhet ta bëni më

Irani rihap ambasadën në Arabinë Saudite

Shpërthimi i digës në Ukrainë, Borrell: Rusia po e çon ofensivën në një nivel të ri

Leave a Comment