March 21, 2023
Portali Shprehja

Lirohet Dragan Daravellski, vepra e tij është vjetërsuar

Gjykata Penale në Shkup ka konstatuar se vendimi për dënimin e ish-drejtorin e Doganave, Dragan Daravellski është vjetërsuar, përcjell TV21. Daravellski do të lirohet pasi gjykata ka konstatuar se me 1.12.2022 vepra është vjetërsuar. Daravellski është dënuar në maj të vitit 2007 me burg prej 7 vjetëve për keqpërdorim të pozitës zyrtare dhe autorizimeve. Aktgjykimin e konfirmoi edhe Gjykata e Apelit të Shkupit në mars të vitit 2008, por Daravelski nuk përfundoi në burg sepse ishte në arrati. përcjell TV21.

“Kryetari i këshillit gjykues, pas shterjes së debatit, ka konstatuar se ka hyrë në fuqi vjetërsimi absolut i ndjekjes penale, për një vepër të kryer në periudhën 2001-2002”, thonë mes tjerash nga Gjykata Penale./tv21.tv

Të Ngjajshme

5 vendimet që duhet t’i merrni para moshës 30-vjeçare, përndryshe jeta do ju shkoj për kot!

Një metodë japoneze na tregon mënyrën që çliron stresin dhe dhimbjet duke shtypur gishtat e dorës

Mos i tregoni askujt gjëra për jetën tuaj, pasojat mund të jenë të rënda!

Leave a Comment