February 8, 2023
Portali Shprehja

Liverpool-i në vështirësi, VAR e shpëton në Kupën e Anglisë (Pamjet)

Liverpool ka marrë një tjetër rezultat zhgënjyes. Pas humbjes 3-1 të pësuar në kampionat kundër Brentofrd-it, skuadra e Jurgen Klopp është ndalur edhe në Kupën e Anglisë, kun ka barazuar 2-2 ndaj Wolves.

GOLI I WOLVES – VIDEO

Sfida është zhbllokuar në minutën e 26-të me një gol të Guedes, pas një gabimi të pafalshëm të Alisson Becker, i cili i ka dhënë një super asist sulmuesit të miqve.

Në fundin e pjesës së parë ka ardhur kundërpërgjigjja e Liverpool-it. Ka qenë Darwin Nunez ai që ka shënuar për skuadrën e Klopp, pas një asisti magjik të marrë nga Alexander-Arnold.

GOLI I LIVERPOOLIT – VIDEO

Të Kuqtë kanë arritur të përmbysin rezultatin në minutën e 52-të me Mohamed Salah, por kundërpërgjigjja e miqve ka ardhur në minutën e 66-të me Hee-Chan.

Në minutën e 82-të ka ardhur edhe goli i tretë i Wolves, i realizuar nga Toti, por që është anuluar nga arbitri për një pozicion jashtë loje. Një vendim që ka shpëtuar Të Kuqtë nga humbja e radhës.

.

Të Ngjajshme

Ttrajneri i trajnerëve ndahet nga jeta: ai udhëhoqi Kroacinë e mrekullirave dhe ishte “busulla” e revolucionit!

admin

“Messi e kuptoi menjëherë”, Koeman: Vetëm atij ia pasonte topin

admin

“Askush nuk i afrohet”, Ferdinand: Ja kush është mbrojtësi më i mirë në Premier

admin

Leave a Comment