July 27, 2021
Portali Shprehja

Llazarevska: Vetëm VMRO-DPMNE-ja i gëzohet vetos së Bullgarisë

Qytetarët besimin e tyre ndaj qeverisjes së LSDM-BDI e treguan para nëntë muajve edhe atë në kohë pandemie, tha në emisionin “Rruga Drejtë” në Alsat, deputetja e LSDM-së Zhaklina Llazarevska. Duke folur për procesin e eurointegrimeve, Llazarevska tha:

“Qytetarët thanë se kjo Qeveri e drejton shtetin në mënyrën e duhur dhe se e përmirëson mënyrën e jetës në aspektin ekonomik, social…vetëm VMRO-DPMNE tani i gëzohet vetos së Bullgarisë. Nuk është e vërtetë se nuk kemi përparim, kjo mund të shihet në të gjitha raportet e Parlamentit Evropian, mund të shihet se duhet të marrim datë për fillimin e bisedimeve, madje kjo ishte edhe në raportin e Këshillit”, tha Llazarevska.

 

 

.

Të Ngjajshme

Rezoluta e VMRO-së për negociatat me Bullgarinë do të miratohet me emrin e ri kushtetues

admin

Banorët e Shutkës ankohen për mungesën e kushteve bazë të jetesës

admin

25 vjet burg për organizatorët e 27 Prillit

admin

Leave a Comment