WordPress database error: [Duplicate entry 'content_before_add_post' for key 'option_name']
INSERT INTO B8P2Pd_options ( option_name, option_value, autoload ) VALUES ( 'content_before_add_post', 'yes', 'no' )

December 3, 2022
Portali Shprehja

Londra është qyteti i parë në Evropë që ndez dritat e Krishtlindjeve

Fillimi i nëntorit është shenja jozyrtare për nxjerrjen e dekoratave të Krishtlindjeve dhe kalendarëve të ardhjes. Flitet shumë për filmat e Krishtlindjeve dhe kanë nisur ofertat për udhëtime në panairet më të bukura të Advent në Evropë.

Ndërsa shumica e qyteteve presin deri në fund të nëntorit ose në fillim të dhjetorit për të vendosur dekorime dhe drita për Krishtlindje, Londra tashmë ka zbukuruar rrugët e saj.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Oxford Street (@oxfordstreetw1)

Pak javë më parë ata nisën përgatitjet për Advent dhe më 2 nëntor u bë ndezja zyrtare e llambave në Oxford Street, një nga rrugët turistike më të vizituara në qytet. Përralla e Krishtlindjeve në Londër duket e mrekullueshme.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Oxford Street (@oxfordstreetw1)

Së shpejti do të ndizen dritat edhe në pjesë të tjera të Londrës.

Më 8 nëntor, Carnaby dhe Covent Garden do të shkëlqejnë, më 9 nëntor, Regent Street dhe St. James, dhe më pas të gjitha zonat e tjera, rrugët dhe sheshet.

 

 

 

 

.

Të Ngjajshme

Taravari: S’kemi ftesë për hyrje në Qeveri

Alarm në Britani, katër fëmijë humbën jetën nga bakteri brenda pak ditësh

I dyshuari për vrasjen e shtatzënës vrau veten, nuk iu dorëzua policisë

Leave a Comment