May 10, 2021
Portali Shprehja

LSDM dërgon ligjin për shtetësi në MPB dhe Drejtësi

Grupi parlamentar i LSDM-së ka dorëzuar tekstin e propozim-Ligjit për shtetësi të hartuar nga opozita shqiptare ASH-AAA. Informacionin e konfirmoi koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së, Jovan Mitrevski. Teksti do të shqyrtohet nga ekspertët e dy resorëve MPB dhe Ministrisë së Drejtësisë, ndërsa më pas do të dorëzohet në kabinetin e kryeministrit Zoran Zaev.

.

Të Ngjajshme

Zaev pas takimit me Varhej: Nuk negociojmë për identitetin tonë!

admin

Gati amendamentet me të cilat do të ndryshohet teksti i Ligjit të Shtetësisë

admin

Diplomacia europiane: Hapni sa më shpejt negociatat me Tiranën dhe Shkupin

admin

Leave a Comment