23.6 C
Skopje
September 22, 2019
Informacione Vendi

LSDM sqaron se çfarë kërkonin Mickoski dhe bashkëpunëtorët e tij në takimin e liderëve

LSDM përmes një komunikate ka theksuar se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski mbrëmë pa sukses ka luftuar për të shpëtuar krimin e regjimit të kaluar. “Sot të gjithë qytetarët prisnin marrëveshje në interes të shtetit të së drejtës, por Mickoski në takimin e mbrëmshëm të liderëve në mënyrë të pakuptimtë dhe me stil gruevist mbronte krimin e regjimit, duke kërkuar që të gjitha lëndët e Prokurorisë Speciale të shuhen”, nënvizon LSDM. Sipas kësaj partiake, ekipi i udhëhequr nga Zoran Zaev ka ofruar formimin e një institucioni të ri të prokurorisë, që do të ndiqte korrupsionin e lartë edhe për të gjitha rastet e reja. Në krye të këtij institucioni është ofruar që të jetë një kandidat i përzgjedhur nga VMRO-DPMNE, por kjo është refuzuar. (INA)

Artikuj të ngajshëm

Arrin grupi i ri i vullnetarëve amerikan

shprehja

Parafushata s’mund të ndalet, PZAP e hedh një ankesë si të palejuar

shprehja

Kërkohet dorëheqja e ministrit dhe një drejtori të Qeverisë së Zaevit

shprehja