May 23, 2022
Portali Shprehja

Luftime të ashpra në Kharkiv, viktima edhe brenda territorit rus

Luftime të ashpra janë duke u zhvilluar në rajonit të Kharkivit në Ukrainë pranë kufirit me Rusinë. Forcat ukrainase bëjnë me dije se kanë marrë kontrollin e 1200 kilometrave kufitare, që është afërsisht 2/3 e kufirit të Ukrainës me Rusinë.

Tact Watches

Ndërkohë, agjencia ruse Tass raporton se një person është vrarë dhe 3 të plagosur në një fshat në rajonin e Belgorodit, në territorin rus, si pasojë e bombardimeve nga forcat ukrainase.

.

Të Ngjajshme

Si mendoni, a duhet të ushqehemi me ushqime tradicionale për një trup në formë të shkëlqyer?

Anëtarësimi i Suedisë dhe Finlandës në NATO me ndikim edhe në Ballkan

admin

Dasmat, bizneset “fërkojnë” duart

Leave a Comment