October 21, 2021
Portali Shprehja

Luis Enrique tregohet “diplomat” te goli i Mbappe dhe pastaj shton: “Po ndodh ajo që doja, kur të ngre telefonin tani…”

Pas humbjes së hidhur kundër Francës, trajneri i Spanjës Luis Enrique foli për Teledeporte, në TV spanjoll:

“Ne largohemi pa kupën, por ishim konkurrues kundër kampionit të botës dhe mundëm kampionët e Evropës, të cilët kishin edhe potencialin fizik.

Në fillim paguam  diçka, por ishim agresivë dhe e morem lojën në anën tonë. Ne e zhbllokuam atë, por ata barazuan një minutë më vonë dhe nuk na lanë të marrim frymë”.

Goli i Mbappe -s.
“Nga stoli më dukej pozicion jashtë loje, por unë dua të mbaj linjën time për të mos komentuar atë që nuk mund ta kontrolloj”

Mbi Gavi.
“Eshtë shumë e rëndësishme që ai të vijë në ekipin kombëtar dhe ta bëjë këtë për të ndihmuar. Ne kemi krijuar shumë konkurrencë në grup dhe shpresoj që në raundin tjetër të kem probleme të mëdha për të zgjedhur kë të telefonoj. Sa herë që na shtohet një lojtar, eshte pasuri. Shikoni cilësitë që Gavi dhe Yeremi Pino kanë treguar”.

.

Të Ngjajshme

Dy lajme negative, një pozitiv dhe “rebusi” Ibrahimovic te Milani i Piolit!

admin

E paprecedentë! Presidenti i klubit të Bundesligës dhunohet nga tifozët kundërshtarë

admin

Capello lartëson Juventusin, tregon aftësinë kryesore të Allegrit

admin

Leave a Comment