December 1, 2020
Portali Shprehja

Lukaku befason: Faji i Eriksenit te Interi? Nuk di italisht, kaq…

Pas ndeshjes midis Belgjikës dhe Danimarkës, Romelu Lukaku u intervistua nga transmetuesi danez Kanal 5. Gjatë diskutimit, sulmuesi i Inter ishte gjithashtu në gjendje të adresonte çështjen në lidhje me situatën e vështirë që Christian Eriksen, shok i ekipit te Interi.

Antonio Conte deri më tani i ka rezervuar pak hapësirë ​​atij dhe një largim në janar duket gjithnjë e më afër. Edhe pse vetë Lukaku është ende i sigurt dhe i gatshëm për të ndihmuar Chris:

“Ai ka të gjitha cilësitë për t’u bërë kampion dhe unë dua ta ndihmoj.

Ka lojtarë që duan më shumë kohë për t’u përshtatur me futbollin italian. Isha me fat që u mësova shpejt. Ai ende ka ca punë për të bërë me gjuhën.

Nëse ai do të mësonte italisht, gjithçka do të bëhej më e lehtë. Ai mund të komunikonte më mirë dhe të kontribuonte më shumë në punën në ekip”, fjalët e tij.

.

Të Ngjajshme

Zaniolo lumturon Romën dhe Italinë: Europiani? Do të shihemi shumë më herët…

admin

Zidane tërbohet me gazetarët: Boll më folët për këtë lojtar!

admin

Leicester gabon brenda fushe dhe nuk përfiton për të kapur kreun! VAR i bën gjëmën (VIDEO)

admin

Leave a Comment