February 8, 2023
Portali Shprehja

Maldini mbron ekipin dhe trajnerin pas humbjes me Lazion: “Jemi në përputhje me parametrat tanë. Nuk jemi Milani i viteve ’90”

Kriza e Milanit nuk tregon asnjë shenjë të frenimit: Pas eliminimit nga Kupa Italiane dhe humbja e rëndë në Superkupën kundër Interit, kuqezinjte janë mundur thelle në Olimpico nga Lazio e Maurizio Sarri dhe shohin shkëputjen nga udhëheqësit e Napolit 12 pikë me shume te distancuar ne krye.

Pas ndeshjes së pestë radhazi pa fitore dhe goditja e korrigjuar në fushë, përveç Stefano Pioli, drejtori i zonës sportive Paolo Maldini ka vendosur fytyren e tij perpara kamerave dhe i ka dale ne mbrojtje skuadres dhe trajnerit.

Eshtë një moment shumë i vështirë për ekipin: “Po, eshte një moment i vështirë. Ne u eliminuam në Kupën Italiane dhe humbëm Superkupën, morëm shumë gola në garat e fundit. Ne duhet ta gjejmë shpirtin me qetësi. Vitin e kaluar kemi fituar Scudetto.

Ne jemi akoma te dytet në renditje. Me gjithë respektin për kritikat për këtë moment, por ne jemi në përputhje me parametrat tanë. Ne nuk jemi Milani i viteve nëntëdhjetë, duhet të kemi një strategji që synon të korrigjojë llogaritë e kompanisë dhe të jemi protagonistë. Edhe Milani im gjithashtu ka kaluar momente te  tilla plot here por duhet te dalim me pune.

“Gjithçka fillon nga 2-2 me Romën. Shumë lojtarë nuk po mundohen dot te dalin dhe shume jane kthyer pas demtimeve. Ne e dimë se ne nuk jemi në nivelin e më të medhenjve në Evropë, por ne jemi në raundin eliminator te Ligës së Kampionëve.

“Ne nuk kemi mundësinë të marrim kampionet tashme, ne duhet t’i krijojmë ata. Kessie? Iku sepse nuk mund te pranonim dhe permbushnim kerkesat ashtu si edhe rastet e tjera qe tashme i kemi shpjeguar. Pioli i konfirmuar? Si mund ta beni kete pyetje?! Do t’iu them po por se doja fare si pyetje…”.

.

Të Ngjajshme

Ttrajneri i trajnerëve ndahet nga jeta: ai udhëhoqi Kroacinë e mrekullirave dhe ishte “busulla” e revolucionit!

admin

“Messi e kuptoi menjëherë”, Koeman: Vetëm atij ia pasonte topin

admin

“Askush nuk i afrohet”, Ferdinand: Ja kush është mbrojtësi më i mirë në Premier

admin

Leave a Comment